Na jaře 2017 oslaví firma Cyklosport Volráb již 20 let od svého vzniku.   Na více jak 350 m2 naší kamenné prodejny se setkáte s ucelenou nabídkou zboží a služeb pro cyklistiku.

ELEKTROKOLA

 
Co je elektrokolo  » pro přečtení článku klikněte ZDE «
 

     Elektrokolo je běžné jízdní kolo doplněné o elektrický pohon pomáhající při jízdě. Funkce motoru je aktivována šlapáním, které je snímáno speciálním senzorem umístěným ve šlapacím středu. Na elektrokole tedy musíte stále šlapat, motor vám pouze pomáhá. Elektrokolo můžete uvést do pohybu i bez šlapání, ale nanejvýš do rychlosti 6 km/h, např. pro asistenci při chůzi nebo rozjíždění. Maximální výkon motoru je stanoven na 250W a maximální elektrické napětí celého systému může být 48V. Výkon motoru musí být postupně snižován až do úplného vyřazení motoru z činnosti v případě dosažení rychlosti 25 km/h (s tolerancí 10%). Když dosáhnete této rychlosti, dojde Vám baterie nebo máte motor vypnutý, můžete na elektrokole jet jako na běžném jízdním kole bez jakéhokoliv odporu.
 

     Na elektrokolo, které svými vlastnostmi odpovídá evropské normě EN 15194, se z hlediska zákonu o provozu na pozemních komunikacích pohlíží jako na běžné jízdní kolo, tzn. že můžete jezdit na cyklostezkách, nepotřebujete řidičské oprávnění a přilba je povinná pouze do věku 18 let. Používání cyklistické přilby však doporučujeme všem uživatelům elektrokola.

 

POZOR! NE VŠECHNA ELEKTROKOLA JSOU LEGÁLNÍ

     Někteří výrobci nabízejí elektrokola, která nejsou v souladu s legislativou. Nejčastěji se jedná o elektrokola vybavená motory s vyšším výkonem než 250W (až 1000 W) a která jsou bez omezovače rychlosti nebo elektrokola vybavená akceleračními páčkami, které umožňují jízdu bez šlapání. Taková elektrokola jsou nelegální a v případě jejich používání na veřejných komunikacích (včetně cyklostezek) se vystavujete nebezpečí finančního postihu nebo dokonce trestního stíhání (např. v případě dopravní nehody).


 

» Potřebuji se zeptat «
Kontakty :
  • tel.:  420  602 73 00 63
  • tel.:  420  720 981 991
  • email : cyklovolrab [zavináč] email.cz
 
Proč si pořídit elektrokolo  » pro přečtení článku klikněte ZDE «

JE PRO KAŽDÉHO

     Elektrokola jsou rok od roku populárnějším dopravním i sportovním prostředkem. Jsou určena pro lidi všech věkových a výkonnostních skupin od mladých až po seniory, od lidí se zdravotním omezením až po aktivní sportovce. Existuje mnoho důvodů proč si pořídit elektrokolo. Představme si je na příkladu jedné rodiny :

     Maminka je po operaci kolene a její pohybové omezení jí už neumožňuje účastnit se rodinných cyklo výletů jako dříve. Jezdí tedy na elektrokole a těší se na každou další vyjížďku. Otec je fanda do kol a většinou jezdí po okolí na svém horském kole. Když však jede s partou mladých bikerů, nestačí jim do kopců a oni na něj musí stále čekat. Na společné túry vyráží s elektrokolem a ještě neprohrál žádnou vrcholovou prémii. Starší syn je na tom s kondicí o dost lépe. Ale čas od času si však půjčí tátovo elektrokolo, aby si užil více zábavnou a dynamickou jízdu po okolních vršcích. Druhý syn pracuje ve velkém městě a do práce to má asi půl hodiny autem nebo městskou dopravou. Zkusil to i párkrát na kole, ale to se musel každé ráno po příjezdu sprchovat. Dnes jezdí za příznivého počasí na elektrokole. V práci je za 15 minut, protažený a nezpocený. Dcera, která není velkým příznivcem sportu, se rozhodla shodit pár přebytečných kil. Jízda na elektrokole ji začala velmi bavit, protože se u ní moc nezadýchá. A navíc díky aktivitě v nízké srdeční frekvenci jde hubnutí jedna radost. A babička s dědou? Ve svých sedmdesáti letech jezdí na elektrokole po okolí i na občasné nedělní výlety.
 

NÁKLADY VS. UŽITEK

     Pořízení i provoz elektrokola je zcela jistě nákladnější než u běžného jízdního kola. Na druhou stranu je levnější než u malého motocyklu či auta do městského provozu. Průměrná cena energie spotřebované elektrokolem na 1 km je vypočítána na cca 6 haléřů.

 

ČISTÉ A ZELENÉ

     Jízda na elektrokole je šetrná k životnímu prostředí. Podle statistik je 60% všech cest autem kratších než 7,5 km. Elektrokola jsou ideální pro tyto krátké jízdy a spotřebují daleko méně energie než mopedy nebo auta. To má za následek menší znečištění životního prostředí škodlivými zplodinami a obtěžování okolí hlukem.

 

ŽÁDNÉ POJIŠTĚNÍ A ŘIDIČSKÉ OPRÁVNĚNÍ

     Elektrokola jsou z pohledu legislativy posuzována jako běžná jízdní kola. Z tohoto důvodu není nutné elektrokolo registrovat, platit povinné ručení, vozit přilbu nebo mít řidičské oprávnění. Jezdit můžete všude tam, kde se může jezdit na kole, tzn. i na cyklostezkách. Nic z toho neplatí např. pro malé motorové skútry nebo elektroskútry.

 

BUDETE SVOBODNĚJŠÍ

     Zácpy a problémy s parkováním při ranní cestě do zaměstnání? Složité plánování trasy s ohledem na fyzickou kondici? Přemlouvání partnera k celodennímu výletu na kole? Obavy z každého většího stoupání? Pot a slzy při snaze o hubnutí? To všechno už bude s elektrokolem pouhou minulostí.


 

» Potřebuji se zeptat «
Kontakty :
  • tel.:  420  602 73 00 63
  • tel.:  420  720 981 991
  • email : cyklovolrab [zavináč] email.cz
 
Jak vybrat elektrokolo  » pro přečtení článku klikněte ZDE «


Při výběru elektrokola si nejdříve zodpovězte následující otázky :

1) Za jakým účelem si elektrokolo pořizujete?
2) Kde budete na elektrokole nejčastěji jezdit?
3) Jak často a jak dlouhé vzdálenosti potřebujete ujet?
4) Zda potřebujete rám se zvláštními vlastnostmi (např. skládací nebo s nízkým nástupem)?
5) Kolik peněz chcete do elektrokola investovat?

 
Při výběru elektrokola věnujte, vedle použití, technických parametrů a designu, také zvýšenou pozornost následujícím skutečnostem :
 

     Je nabízené elektrokolo v souladu s předpisy umožňující jeho legální provoz na veřejných komunikacích? Takové elektrokolo musí být označené povinnými informacemi na rámu (jméno a adresa výrobce / dovozce, soulad s normou EN15194, symbol CE a slova 250W, 25 km/h a EPAC (nebo PEDELEC) a toto by mělo být uvedeno i v uživatelském manuálu nebo v prohlášení o shodě.
 

     Zjistěte si informace o následném servisu i po uplynutí záruční doby a dostupnosti náhradních dílů. Zároveň si prověřte informace o výrobci elektrokola (reference na internetu, web výrobce apod.) a posuďte, zda se jedná o spolehlivého dodavatele s historií nebo firmu, která prodává elektrokola jako vedlejší činnost. Na první pohled výhodný nákup se Vám dříve či později nemusí vyplatit. Výrobce bez dostatečného servisního zázemí a zkušeností Vám nebude schopen v případě problémů pomoci a z výhodného nákupu se stane promarněná investice.
 

     Nenechte se zmást nereálnými dojezdy a vysokými kapacitami baterií, které někteří výrobci uvádějí. Velmi vysoké dojezdy (např. až 180 km) jsou reálné pouze za nejlepších podmínek (nízká hmotnost jezdce, rovinatá trasa, ideální počasí bez větru, nejnižší režim asistence apod.). Reálné dojezdy se pohybují na úrovni 30-50% těchto lákavých údajů. Někteří výrobci uvádí kapacitu baterie až 20 Ah nebo i více. Tento údaj může být pravdivý, ale pouze za předpokladu, že baterie bude dosahovat určité velikosti a hmotnosti nebo jsou použity vysokokapacitní články s nízkými vybíjecími proudy, které nejsou rozhodně vhodné pro elektrokola. Jejich kvalitu poznáte při prvním prudším stoupání, kdy elektrokolo nebude mít dostatečný výkon k tomu, aby Vás do něj vyvezlo.
 

     Odpovídá cena elektrokola jeho kvalitě a vlastnostem? Věnujte pozornost především elektrické výbavě a kvalitě baterie. Důležité je také celkové zpracování elektrokola, které můžete posoudit pouhým pohledem. Rozhodně nikdy nevybírejte elektrokolo pouze podle fotky a informací v katalogu nebo na internetu. Elektrokolo si před zakoupením vždy osobně vyzkoušejte.
 

     Nakupujte u specializovaných prodejců jízdních kol a elektrokol, kteří jsou odborně způsobilí a dokážou Vám s výběrem elektrokola poradit a poskytnout Vám kvalitní servis v době záruky i po jejím uplynutí. Vyvarujte se nákupu elektrokola v supermarketech a u jiných neodborných prodejců !

 

» Potřebuji se zeptat «
Kontakty :
  • tel.:  420  602 73 00 63
  • tel.:  420  720 981 991
  • email : cyklovolrab [zavináč] email.cz

 
   Seřadit podle: